TEKSTİL SEKTÖRÜ TÜYAP'TA BULUŞUYOR

Tekstil sektörü TÜYAP’ta buluşuyor. Bu yıl 15.si düzenlenecek olan İplik Fuarı 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.  Böylece fuarı ziyaret eden misafirler tekstil sektörüne dair aradıklarını tek bir çatı altında bulabilecek. 23 ülkeden 260 firma ve firma temsilcisinin katılacağı fuar, dünyanın en önemli organizasyonlardan biri olarak kabul ediliyor. 

İPLİK FUARI VE ITM 2018

Aynı Tarihte Aynı Mekanda İki Ayrı Fuar
14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, tekstil makinelerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ITM 2018- Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve aynı tarihte düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, birbirlerini doğrudan ilgilendiren kapsamları ile tekstil sanayini adeta ziyaretçilerin ayağına getiriyor.

PAMUK TARIMINA DAYALI GELİŞMEYE BAŞLAYAN TEKSTİL SEKTÖRÜ

Türkiye’de pamuk tarımına dayalı olarak gelişmeye başlayan tekstil sektörü, yıllar içerisinde ihracat yapan bir sektör haline gelmiştir. Türk iplik ve elyaf üretimi ihracatı son yıllarda endüstriye yapılan yatırımlarla beraber yükselmiştir. Dünyanın en önemli pamuk yetiştiricileri arasında olan Türkiye, İplik üretimi ve işleme alanlarında da söz sahibi ülke konumundadır.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 2. İPLİK FUARI TÜYAP'TA

Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük 2. ticari etkinliği olan 16. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 28 Şubat-2 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

REKOR ZİYARETÇİ

Tüyap’ın ev sahipliğinde gerçekleşen 14. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı ve eşzamanlı düzenlenen Knitting Tech 2017- 26.Uluslararası Örgü, Çorap, Nakış Makineleri ve Yan Sanayileri Fuarları büyük bir başarıyla sona erdi. 18 Ülkeden 215 firma ve firma temsilcisinin katıldığı fuarlar 1.955’i yabancı, 6.800’ü yerli olmak üzere toplam 8.755 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Türk İplik Sektörü


İplik, gerek kumaş gerekse konfeksiyon sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan yarı mamullerden bir tanesidir. 2017 yılında iplik ihracatımız %10 oranında artarak yaklaşık 1,8 milyar dolar değerinde gerçekleşmiştir. 
 

Ülke Grupları Bazında Tekstil ve Hammaddeleri İhracatı

2016 yılı Nisan ayında, Türkiye tekstil ve hammaddeleri ihracatında öne çıkan ülkeler değerlendirildiğinde, en önemli ihracat pazarının İtalya olduğu görülmektedir.

Global İplik Sektörünün 2016 Yılındaki En Büyük Buluşması Gerçekleşti

Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen ve global iplik sektörünün 2016 yılındaki en büyük buluşma noktası olan 13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 10.221 m2 sergileme alanında  18 ülkeden 233 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ve 75 ülkeden 7254 profesyonelin ziyareti ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4-6 Şubat tarihlerinde  büyük bir başarıyla gerçekleşti.

İplik Sektörünün Geleneksel Buluşma Noktası

​İplik Sektörünün 2016’daki Büyük Buluşmasına Çok Az Kaldı
İplik sektörünün önemli üreticilerinin katılımı ile Tüyap tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük ticari etkinliği olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı,4-6 Şubat 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

İstanbul İplik Fuarı TÜYAP’ta kapılarını açtı

İplik sektörünün 2016 yılında dünyadaki en büyük buluşması olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşiyor.