Firma Adı İletişim Konum
AKREN İPLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi Mah. 220. Sokak No: 11/1 59880 / Ergene / TEKİRDAĞ / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 231 0428
Web: https://www.akren.com/
Salon: 7
Stant: 727
Ürün Grupları
  • Pamuk iplikleri
  • Yun iplikler
  • Viskon iplikler
  • Akrilik iplikler

AKREN İPLİK, 1984 yılından beri faaliyet gösteren bir sanayi kuruluşudur. Fabrikamız 1995 yılında kurulmuş olup, %100 akrilik, akrilik karışımlı iplikler (Yun/Akrilik, Akrilik / Polyamid, Yün / polyamid vs.) ve akrilik bazlı şönil ve buklet gibi fantazi iplikler üretmektedir. 1998 yılında modernizasyon yatırımı yapılmış ve takip eden senelerde tamamlayıcı ve kaliteye yönelik yatırımlar devam etmiştir.. 2005 yılının başında başladığımız Çorlu Velimeşe bölgesindeki yatırımımız ile kamgarn iplik üretim kapasitemiz günde 8-9 tona ulaşmıştır. 2006 yılının ikinci yarısında üretime baslayan boyahanemizin devreye girmesi ile iplik boyama tamamen entegre hale gelmiştir. Günümüzde Akren gerek çile, gerek bobin ve hammadde boyayarak, servis ve kaliteyi ön plana çıkaran bir tesis haline gelmiştir. 2014-2015 yıllarında yapılan boyahane ilave yatırımları ile Akren günlük 16 ton pamuk ve karışımlı ipliklerde çift boyama yapabilen kapasiteye ulaşmıştır. Aylık 400-450 ton boya kapasitesi ile bölgedeki ihracatçılara ve büyük mağaza zincirlerine çabuk ve hızlı servis verebilecek konumdadır. Akren, sürekli olarak yurt dışındaki gelişmeleri ve moda trendlerini takip eder. Klasik sayılan 100% Akrilik iplikler, Akrilik/Yün karışımlı, Yün / polyamid ipliklerin yanı sıra uzun elyaf viskon / keten/polyamid gibi değişik ürünlerin karışımlarını, nopeli, melanj, muline iplikleri de üretmektedir.

PAMUK İPLİKLERİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NE 10 ile NE 30 arası Ekru veya boyalı, Tek kat veya çok katlı iplikler. Düz örme, yuvarlak örme, çorap veya dokuma.

Yün / Akrilik Karışımlı İplikler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NM10 ile NM50 arasi, HB veya Relax, ekru veya boyali, tek kat veya cok katli iplikler. Düz örme, yuvarlak örme, çorap, dokuma veya el örgü ipligi için.

% 100 Akrilik İplikler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

%100 AKRILIK HB,%100 AKRILIK Relax IPLIKLER, Uzun Elyaf,%100 AKRILIK Relax IPLIKLER, Kisa Elyaf,Ring cekimi: NE10 ile NE36 arasi, Dralon, AKSA, Drytex, Fisipe, Mitsubishi, Montefibre veya diger elyaflardan. Söni, lase, örme, corap, dokuma üretimi icin,Open End cekimi: NE9 ile NE30 arasi, Dralon, AKSA, Drytex, Fisipe Mitsubishi, Montefibre, veya diger elyaflardan. Söni, lase, örme ve dokuma kumas üretimi icin

Pamuk / Akrilik Karışımlı İplikler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NE10 ile NE30 arasi, HB veya Relax, ekru veya boyali, tek kat veya cok katli iplikler. Düz örme, yuvarlak örme, çorap, dokuma veya el örgü ipligi için.

Vıskon / Akrilik Karışımlı İplikler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NE10 ile NE30 arasi, HB veya Relax, ekru veya boyali, tek kat veya cok katli iplikler. Düz örme, yuvarlak örme, çorap, dokuma veya el örgü ipligi için.

KETEN KARIŞIMLI İPLİKLER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NE10 ile NE30 arasi, Relax, ekru veya boyali, tek kat veya cok katli iplikler. Düz örme, yuvarlak örme, veya dokuma için. Keten/Akrilik karisimli Keten/Pamuk karisimli Keten/Viskon karisimli Keten/Viskon/Akrilik karisimli

Fantazi İplikleR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Söni Yplikler: NM3 ile NM6 arasi, Dralon elyafindan, ekru veya boyali, Duz örme veya dokuma icin. Flamli Söni iplikler: NM3 ile NM6 arasi Dralon elyafindan, ekru veya boyali, Duz örme veya dokuma icin Lase iplikler: 6 igne veya 8 igne, Dralon elyafindan, ekru veya boyali, Duz örme icin. Buklet iplikler: NM3,5 ile NM7 arasi, ekru veya boyali. Frize iplikler: Tweed li iplikler:

Tops & Fıtıller
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

%100 Akrilik ekru veya boyali tops ve fitiller %100 Yün ekru veya boyali tops ve fitiller 50/50 Pamuk/Akrilik Fitiller 50/50 Viskon/Akrilik Fitiller NM3- NM7 fitil iplikler

Dıs Mekan İpliklerı - Outren
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Akren tarafından üretilen Outren iplikleri yüksek ışık ve hava haslığı gerektiren ürünler için. Tenteler, tekne örtüleri, araba üstleri ve bahçe mobilyaları, taşıt içleri, döşemeler, vs.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.