İPLİK SEKTÖRÜ 17. KEZ BİR ARAYA GELMEYE HAZIRLANIYOR

İplik Sektörü 17.Kez Bir Araya Gelmeye Hazırlanıyor
İplik sektörü 2018 yılında Türkiye’nin ihracat sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. Ülkemizin kalkınması adına çok önemli bir sektör olan iplik, iplik tedarikçilerine uluslararası alanlarda verimli bir pazar sunuyor. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, global pazarlara ulaşmak ve müşteri portföyünü genişletmek isteyen iplik üreticilerini profesyonel ziyaretçilerle bir araya getiriyor. 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 17. Kez ülke ekonomisinin kalkınmasına olanak sağlıyor.
 
Rakamlarla İstanbul İplik Fuarı 2019
Avrasya’nın en büyük iplik fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik fuarı, bu yıl 22 ülkeden 302 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşti. Sektör profesyonellerine kapılarını açan fuar 81 ülkeden gelen yerli ve yabancı 9.000’nin üzerinde ziyaretçiyi ticari bağlantılar kurmak için iplik üreticileri ile Tüyap’da buluşturdu.
Hedef ülkelerde gerçekleştirilen yoğun tanıtım faaliyetleri ile, Tüyap davetlisi olarak Almanya, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Venezuella başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden gelen alım heyetleri katılımcı firmalar önemli iş bağlantılarına imza attılar.
 
İstanbul İplik Fuarı 2019 Uluslararası Anlaşmalara Ev Sahipliği Yaptı
 T.C. Ticaret Bakanlığı ve İTKİB( İstanbul Tekstil ve Hammaddecileri İhracatçıları Birliği) heyet organizasyonları kapsamında sektörün ihracatta hedef coğrafyaları olan toplam 7 ülkeden( Çek Cumhuriyeti, Kırgızistan, Tunus, Venezuella, Moldova, Sırbistan, Özbekistan, Rusya ve Ürdün) gelen heyetler katılımcı firmalar ile yoğun ticari görüşmeler gerçekleştirdi.
 
Gelecek Buluşmamız: 27-29 Şubat 2020
2020 yılında da tanıtım faaliyetlerini arttırarak binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapması beklenen İstanbul İplik Fuarı, uluslararası pazarlara açılmak isteyen firmalara stant rezervasyonlarını yapmaya başladı.
Dünya’nın 2. en büyük İplik Fuarı’na sizler de stantlı katılım sağlamak istiyorsanız proje ekibimizle irtibata geçebilirsiniz. http://iplikfuari.com/fuar-proje-ekibi
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN