İstanbul'un tarihine, kültürüne ve moda dünyasındaki etkileyici konumuna bir kez daha şahit olmaya hazır mısınız?

26-28 Şubat 2025 tarihleri arasında düzenlenecek olan 21. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, dünyanın en büyük iplik üreticileri buluşma noktası olarak göz kamaştırıyor! Türkiye'nin en büyük tekstil ihracatçısı ve Avrupa'nın ikinci büyük tedarikçisi olan İstanbul, sektöre ait tüm güncel konuları yakından takip etmenize olanak tanıyor.

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Bir Kez Daha Sektörün Liderlerini Buluşturdu!

İplik endüstrisinin en büyük ve en kapsamlı fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 3 gün boyunca 15.267 ziyaretçiyi yüzlerce katılımcı firma ile bir araya getirerek, önemli iş bağlantılarına ev sahipliği yaptı.

Pamuk iplik, yün iplik, viskon iplik, akrilik iplik, naylon iplik, fantazi iplik, rejenere iplik gibi birçok iplik çeşidinin sergilendiği Uluslararası İstanbul İplik Fuarı; Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul’da 8 salondan oluşan 50.200 metrekarelik alanda kapılarını açtı. 

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 20. kez ziyaretçileriyle buluştu

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 20. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Küresel iplik ticaretinin nabzını tutan fuar, örme, dokuma kumaş, triko, ev tekstili ve çorap üreticilerinin yeni tedarikçi bulma ihtiyaçlarını karşılarken, ziyaretçilerine farklı üreticileri ve yeni ürünleri keşfetme imkânı sunuyor. Aynı zamanda üretim maliyetlerini düşürmek isteyen üreticilere fiyat avantajı yakalamak için karşılaştırma yapma fırsatı sağlıyor.

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, sektörün lider isimlerini 20. kez profesyoneller ile buluşturuyor

İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 20. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 22-24 Şubat 2024 tarihleri arasında sektördeki tüm yenilikleri gözler önüne sermeye hazırlanıyor. İplik sektörünün en önemli ticari buluşması konumunda yer alan fuar, sektörde lider isimlerin buluşması için etkin bir platform sunuyor. 

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Yine Bir Numara Olmaya Hazırlanıyor

Her yıl Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türkiye’nin en büyük iplik sektörü fuarı Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 20. yılını kutluyor. 22-24 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, bu yıl da sektörün bir numaralı tercihi olmaya hazırlanıyor.

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 22-24 Şubat 2024'te

Sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, her yıl başarılarına yenilerini ekliyor. Düzenlenmeye başladığı ilk yıldan bu yana geçen 20 yıllık süre içinde sektördeki konumunu her geçen gün daha da sağlam bir hale getiriyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş organizatörlüğünde sektörün lider markalarının katılımcı olarak yer aldığı fuarda, her yıl ulusal ve uluslararası arenadan binlerce ziyaretçi ağırlanıyor.

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Bir Kez Daha Sektörün Tercihi Oldu!

Sektörün en büyük en kapsamlı fuarı olan 19.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 2023, 3 gün boyunca 584 katılımcı firma ile 12.677 ziyaretçiyi bir araya getirerek, önemli iş bağlantılarının gerçekleşmesine zemin hazırladı.

Pamuk iplik, yün iplik, viskon iplik, akrilik iplik, naylon iplik, fantazi iplik, rejenere iplik gibi bir çok iplik çeşidinin sergilendiği Uluslararası İstanbul İplik Fuarı; İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 1 Haziran Perşembe günü 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda kapılarını açtı.

19.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Açıldı

Çevreci, yüksek performanslı ve üstün kaliteli ürünlerin sergileneceği Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 19. kez kapılarını açtı. Fuar, bu yıl 40 bin metrekare alanda, 23 ülkeden 551 firma ve temsilciliğini, 15.000’in üzerinde ziyaretçi ile bir araya getiriyor.

1-3 Haziran 2023 tarihlerinde sektördeki tüm yenilikleri gözler önüne serecek fuar, uluslararası iplik sektörünün en önemli ticari buluşması konumunda yer alıyor.

19.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Açılıyor

Tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olan iplik endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler, 1-3 Haziran 2023 tarihlerinde 19. kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya geliyor.
Yoğun talep nedeniyle bu yıl açılan ek salonlarla birlikte 40.000 m2’lik alanda kurulan fuarda ziyaretçiler, sektör yeniliklerinin yanı geri dönüşümlü ipliklerin dönüşüm serüvenini de deneyimleyebilecek.

İplik Fuarı 1-3 Haziran 2023'te Düzenlenecek

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki 10 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında, 16-18 Şubat 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı'nı 1-3 Haziran 2023 tarihine ertelediğimizi bilgilerinize sunarız.

18. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 10 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı

Dünya İplik endüstrisi, 18. kez Avrasya bölgesinde sektörün en önemli fuarı olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda buluştu. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen fuar, 3 gün boyunda ziyaretçi akınına uğradı. 19 bin metrekarelik alanda 255 katılımcı ile 10.282 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getiren fuar, önemli iş bağlantılarına sahne oldu. 86 ülkeden 1.727, Türkiye’nin dört bir yanından 8.555 ziyaretçi ağırlayarak bu seneki ziyaretçi sayısında rekora imza attı. Fuar, yarattığı katma değerle başta iplik sektörü olmak üzere tekstil endüstrisinin geleceğine ışık tuttu.

İplik Sektörü Tüyap’ta Buluştu

İplik sektörünün heyecanla beklenen buluşması olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı bugün itibariyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. 26 Şubat’a kadar sürecek olan fuar, 3 gün boyunca sayısız iş birliğine sahne olacak.

İstanbul İplik Fuarı Şubat ayında ziyaretçilerle buluşacak


Hazır giyim ve tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olan iplik endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler 18. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek. Tüyap tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 24-26 Şubat 2022 tarihlerinde sektördeki tüm yenilikleri gözler önüne serecek.

İplik Fuarı Katılımcılarına Destekler

İplik Fuarı katılımcıları KOSGEB ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor. 

Yılın Rengi Belli Oldu

Küresel renk otoritesi Pantone her yıl olduğu gibi yeni yılın da rengini belirlediğini açıklayarak 'Very Peri' olduğunu söyledi.

Dünya ticaret için TÜYAP’A geldi

İş dünyasının fuar hasreti sona erdi. Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlar, yeniden başladı. Tüyap çatısı altında yeni normalin ilk yüz yüze fuarı WoodTech2020 33. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı, alınan önlemlerle 10 Ekim 2020 Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. 14 Ekim’e kadar ziyarete açık olan fuarda, sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak hareket ediliyor. Bunların yanı sıra fuar alanına girenlerin ateş ölçümü yapılıyor ve HES kodu istenerek kontrol ediliyor.

DOĞADAN İLHAM ALAN CESUR RENKLER İSTANBUL İPLİK FUARI’NDA

2021 yılının, mandalina kırmızısı, canlı turuncu, magenta moru, deniz yeşili, jet rüzgarı gibi trend renkleri  tekstil ürünlerine doğa esintilerini taşıyacak. 2022 yılına damgasını vuracak renkler Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda sektör profesyonelleri için görücüye çıkacak.

17.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Açıldı

İplik Sektöründe Avrasya’nın En Büyük Fuarı Açıldı
İstanbul’da 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında kapılarını açan İstanbul İplik Fuarı tüm dünyadan gelen ziyaretçi ve katılımcılarının ticari bağlantı kurmasına olanak sağladı.
Bu yıl 17. Kez sektör devlerini bir araya getirerek 3 salon 15.250 m2 sergi alanı ile sektöründe 2020’nin en büyük fuarı olarak açılış yaptı.
Tüyap 12 Ülkeden Gelen Alım Heyetlerini Ağırladı
Dünya çapında yapılan tanıtımlar neticesinde tüm masrafları Tüyap tarafından karşılanan Tunus, Fas, Mısır, Ürdün, Rusya, Özbekistan, Gürcistan, Sırbistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya’ dan gelen alım heyetleri fuarın ilk günü önemli miktarda alımlar yaptı. Satın alım heyetleri global iplik ticaretinin merkezinin İstanbul İplik Fuarı olduğunu dile getirdi.

Korona Virüs Bilgilendirmesi

Korona Virüs Bilgilendirmesi
 
Değerli Katılımcılar ve Ziyaretçiler;
Şubat sonu itibari ile açılacak olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarımızın hazırlık sürecinin son günlerinde ortaya çıkan koronavirüs dolayısıyla, Çin yetkilileri, Sağlık Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde geldiğimiz noktayı sizlerle paylaşmak isteriz.
Türk resmi makamlarınca alınan karar doğrultusunda, Çin’den Türkiye’ye yapılacak olan direkt uçuşlar Şubat sonuna kadar tekrar revize edilmek suretiyle durdurulmuştur.
Katılımcı olarak fuarımızda stant açacak olan Çinli firmalarımız ve online kayıt sistemimizde kayıtlı bulunan Çin anakarasında ikamet edip ziyaret talebinde bulunan yabancı ziyaretçilerimizbu yıl düzenlenecek fuarımıza bu sebeplerden dolayı katılamayacaklarını beyan etmişlerdir.

AVRASYA'NIN EN BÜYÜK İPLİK FUARI

Avrasya’nın En Büyük İplik Fuarı
Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, katılımcı ve ziyaretçileri 17. keztek çatı altında toplamaya hazırlanıyor. Dünya’nın 2. en büyük, Avrasya’nın ise en büyük iplik fuarı olma özelliği ile Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, uluslararası boyutta katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiriyor. İplik sektöründeki son teknoloji ve trendlerifuarda sergileyecek olan yenilik ve teknoloji odaklı lider firmalar,ziyaretçilere en iyi fiyatlara en iyi ürünleri bulabilme fırsatı sunuyor.Küresel iplik ticaretinin nabzını tutan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasındaTüyap’ta düzenleniyor.
 

İPLİK SEKTÖRÜ 17. KEZ BİR ARAYA GELMEYE HAZIRLANIYOR

İplik Sektörü 17.Kez Bir Araya Gelmeye Hazırlanıyor
İplik sektörü 2018 yılında Türkiye’nin ihracat sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. Ülkemizin kalkınması adına çok önemli bir sektör olan iplik, iplik tedarikçilerine uluslararası alanlarda verimli bir pazar sunuyor. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, global pazarlara ulaşmak ve müşteri portföyünü genişletmek isteyen iplik üreticilerini profesyonel ziyaretçilerle bir araya getiriyor. 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 17. Kez ülke ekonomisinin kalkınmasına olanak sağlıyor.
 
 

İPLİK FUARI'NDA KÜRESEL İŞBİRLİKLERİ

İPLİK FUARI’NDA KÜRESEL İŞBİRLİKLERİ
Tüyap Fuarcılık’ın ev sahipliğinde düzenlenen sektöründe Avrasya’nın en büyük fuarı 16. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı yeni bir başarıya imza attı. 22 ülkeden 302 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen fuar, 1752’si yabancı, 8102’si yerli olmak üzere toplam 9854 ziyaretçiyi ağırladı.
Hem katılımcıların, hem ziyaretçilerin hem de sektör temsilcilerinin bir araya gelerek küresel yatırımlar gerçekleştiği İplik Fuarı süresince sektörün lider markaları yeni müşteriler edinerek küresel işbirliklerine imza attı.
 

ÜLKE EKONOMİSİNİN ZİNCİRİ: İPLİK

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından hazırlanmıştır.
 
Tekstil her ne olursa olsun Türkiye’nin endüstride vazgeçilmezlerinin başında geliyor.  İplikten dokumaya, örmeye, hazır giyime ulaşan milyonlarca insanın evine aş götürdüğü bir iş. İstihdamın büyük bölümü de kadın ve yapabilecekleri başka bir iş de yok. Ülke ekonomisi için bu kadar büyük önem taşıyan meslek zincirinin ilk halkası da iplik.  Her konuda günümüzde büyük bir uluslararası rekabet var. İplik üretiminde de, pazarlanmasında da bu rekabet kendini çok yoğun hissettiriyor.

En İyi İplikleri En İyi Fiyatlara Bulabileceğiniz Fuar

Uluslararası tekstil sektörünü bir araya getiren İstanbul İplik Fuarı, bu yıl da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcı ve ziyaretçileri aynı noktada buluşturarak küresel iplik ticaretine ve tekstil üretimine yön veren satış ve pazarlama platformu olmaya devam ediyor.
İplik sektörünün en önemli liderlerinin, organik ve teknolojik, iyi kalite ürünlerini sunacağı fuar, sektörü tanımak ve anlamak, iplik sanayisindeki yeni uygulamaları öğrenmek isteyen profesyoneller için birçok avantaj sağlıyor.

İPLİK FUARI REKORDAN REKORA KOŞUYOR

Tüyap’ın ev sahipliğinde düzenlenen 15. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı geçen yılki rekorunu kırarak, yeni bir başarıya imza attı. 23 ülkeden 318 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen fuar, 2.729’u yabancı, 9.769’u yerli olmak üzere toplam 12.498 ziyaretçiyi ağırladı.
Hem katılımcıların, hem ziyaretçilerin hem de sektör temsilcilerinin bir araya geldiği İplik Fuarı süresince sektörün lider markaları yeni müşteriler edindi, güçlü işbirliklerine imza attı.

İPLİK FUARI VE ITM 2018

Aynı Tarihte Aynı Mekanda İki Ayrı Fuar
14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, tekstil makinelerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ITM 2018- Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve aynı tarihte düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, birbirlerini doğrudan ilgilendiren kapsamları ile tekstil sanayini adeta ziyaretçilerin ayağına getiriyor.

PAMUK TARIMINA DAYALI GELİŞMEYE BAŞLAYAN TEKSTİL SEKTÖRÜ

Türkiye’de pamuk tarımına dayalı olarak gelişmeye başlayan tekstil sektörü, yıllar içerisinde ihracat yapan bir sektör haline gelmiştir. Türk iplik ve elyaf üretimi ihracatı son yıllarda endüstriye yapılan yatırımlarla beraber yükselmiştir. Dünyanın en önemli pamuk yetiştiricileri arasında olan Türkiye, İplik üretimi ve işleme alanlarında da söz sahibi ülke konumundadır.

REKOR ZİYARETÇİ

Tüyap’ın ev sahipliğinde gerçekleşen 14. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı ve eşzamanlı düzenlenen Knitting Tech 2017- 26.Uluslararası Örgü, Çorap, Nakış Makineleri ve Yan Sanayileri Fuarları büyük bir başarıyla sona erdi. 18 Ülkeden 215 firma ve firma temsilcisinin katıldığı fuarlar 1.955’i yabancı, 6.800’ü yerli olmak üzere toplam 8.755 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 2. İPLİK FUARI TÜYAP'TA

Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük 2. ticari etkinliği olan 16. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 28 Şubat-2 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Türk İplik Sektörü


İplik, gerek kumaş gerekse konfeksiyon sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan yarı mamullerden bir tanesidir. 2017 yılında iplik ihracatımız %10 oranında artarak yaklaşık 1,8 milyar dolar değerinde gerçekleşmiştir. 
 

Ülke Grupları Bazında Tekstil ve Hammaddeleri İhracatı

2016 yılı Nisan ayında, Türkiye tekstil ve hammaddeleri ihracatında öne çıkan ülkeler değerlendirildiğinde, en önemli ihracat pazarının İtalya olduğu görülmektedir.

İplik Sektörünün Geleneksel Buluşma Noktası

​İplik Sektörünün 2016’daki Büyük Buluşmasına Çok Az Kaldı
İplik sektörünün önemli üreticilerinin katılımı ile Tüyap tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük ticari etkinliği olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı,4-6 Şubat 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

İstanbul İplik Fuarı TÜYAP’ta kapılarını açtı

İplik sektörünün 2016 yılında dünyadaki en büyük buluşması olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşiyor.

Global İplik Sektörünün 2016 Yılındaki En Büyük Buluşması Gerçekleşti

Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen ve global iplik sektörünün 2016 yılındaki en büyük buluşma noktası olan 13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 10.221 m2 sergileme alanında  18 ülkeden 233 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ve 75 ülkeden 7254 profesyonelin ziyareti ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4-6 Şubat tarihlerinde  büyük bir başarıyla gerçekleşti.