Dünya ticaret için TÜYAP’A geldi

İş dünyasının fuar hasreti sona erdi. Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlar, yeniden başladı. Tüyap çatısı altında yeni normalin ilk yüz yüze fuarı WoodTech2020 33. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı, alınan önlemlerle 10 Ekim 2020 Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. 14 Ekim’e kadar ziyarete açık olan fuarda, sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak hareket ediliyor. Bunların yanı sıra fuar alanına girenlerin ateş ölçümü yapılıyor ve HES kodu istenerek kontrol ediliyor.

DOĞADAN İLHAM ALAN CESUR RENKLER İSTANBUL İPLİK FUARI’NDA

2021 yılının, mandalina kırmızısı, canlı turuncu, magenta moru, deniz yeşili, jet rüzgarı gibi trend renkleri  tekstil ürünlerine doğa esintilerini taşıyacak. 2022 yılına damgasını vuracak renkler Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda sektör profesyonelleri için görücüye çıkacak.

17.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Açıldı

İplik Sektöründe Avrasya’nın En Büyük Fuarı Açıldı
İstanbul’da 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında kapılarını açan İstanbul İplik Fuarı tüm dünyadan gelen ziyaretçi ve katılımcılarının ticari bağlantı kurmasına olanak sağladı.
Bu yıl 17. Kez sektör devlerini bir araya getirerek 3 salon 15.250 m2 sergi alanı ile sektöründe 2020’nin en büyük fuarı olarak açılış yaptı.
Tüyap 12 Ülkeden Gelen Alım Heyetlerini Ağırladı
Dünya çapında yapılan tanıtımlar neticesinde tüm masrafları Tüyap tarafından karşılanan Tunus, Fas, Mısır, Ürdün, Rusya, Özbekistan, Gürcistan, Sırbistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya’ dan gelen alım heyetleri fuarın ilk günü önemli miktarda alımlar yaptı. Satın alım heyetleri global iplik ticaretinin merkezinin İstanbul İplik Fuarı olduğunu dile getirdi.

Korona Virüs Bilgilendirmesi

Korona Virüs Bilgilendirmesi
 
Değerli Katılımcılar ve Ziyaretçiler;
Şubat sonu itibari ile açılacak olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarımızın hazırlık sürecinin son günlerinde ortaya çıkan koronavirüs dolayısıyla, Çin yetkilileri, Sağlık Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde geldiğimiz noktayı sizlerle paylaşmak isteriz.
Türk resmi makamlarınca alınan karar doğrultusunda, Çin’den Türkiye’ye yapılacak olan direkt uçuşlar Şubat sonuna kadar tekrar revize edilmek suretiyle durdurulmuştur.
Katılımcı olarak fuarımızda stant açacak olan Çinli firmalarımız ve online kayıt sistemimizde kayıtlı bulunan Çin anakarasında ikamet edip ziyaret talebinde bulunan yabancı ziyaretçilerimizbu yıl düzenlenecek fuarımıza bu sebeplerden dolayı katılamayacaklarını beyan etmişlerdir.

AVRASYA'NIN EN BÜYÜK İPLİK FUARI

Avrasya’nın En Büyük İplik Fuarı
Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, katılımcı ve ziyaretçileri 17. keztek çatı altında toplamaya hazırlanıyor. Dünya’nın 2. en büyük, Avrasya’nın ise en büyük iplik fuarı olma özelliği ile Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, uluslararası boyutta katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getiriyor. İplik sektöründeki son teknoloji ve trendlerifuarda sergileyecek olan yenilik ve teknoloji odaklı lider firmalar,ziyaretçilere en iyi fiyatlara en iyi ürünleri bulabilme fırsatı sunuyor.Küresel iplik ticaretinin nabzını tutan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasındaTüyap’ta düzenleniyor.
 

İPLİK SEKTÖRÜ 17. KEZ BİR ARAYA GELMEYE HAZIRLANIYOR

İplik Sektörü 17.Kez Bir Araya Gelmeye Hazırlanıyor
İplik sektörü 2018 yılında Türkiye’nin ihracat sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. Ülkemizin kalkınması adına çok önemli bir sektör olan iplik, iplik tedarikçilerine uluslararası alanlarda verimli bir pazar sunuyor. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, global pazarlara ulaşmak ve müşteri portföyünü genişletmek isteyen iplik üreticilerini profesyonel ziyaretçilerle bir araya getiriyor. 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 17. Kez ülke ekonomisinin kalkınmasına olanak sağlıyor.
 
 

İPLİK FUARI'NDA KÜRESEL İŞBİRLİKLERİ

İPLİK FUARI’NDA KÜRESEL İŞBİRLİKLERİ
Tüyap Fuarcılık’ın ev sahipliğinde düzenlenen sektöründe Avrasya’nın en büyük fuarı 16. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı yeni bir başarıya imza attı. 22 ülkeden 302 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen fuar, 1752’si yabancı, 8102’si yerli olmak üzere toplam 9854 ziyaretçiyi ağırladı.
Hem katılımcıların, hem ziyaretçilerin hem de sektör temsilcilerinin bir araya gelerek küresel yatırımlar gerçekleştiği İplik Fuarı süresince sektörün lider markaları yeni müşteriler edinerek küresel işbirliklerine imza attı.
 

ÜLKE EKONOMİSİNİN ZİNCİRİ: İPLİK

TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından hazırlanmıştır.
 
Tekstil her ne olursa olsun Türkiye’nin endüstride vazgeçilmezlerinin başında geliyor.  İplikten dokumaya, örmeye, hazır giyime ulaşan milyonlarca insanın evine aş götürdüğü bir iş. İstihdamın büyük bölümü de kadın ve yapabilecekleri başka bir iş de yok. Ülke ekonomisi için bu kadar büyük önem taşıyan meslek zincirinin ilk halkası da iplik.  Her konuda günümüzde büyük bir uluslararası rekabet var. İplik üretiminde de, pazarlanmasında da bu rekabet kendini çok yoğun hissettiriyor.

En İyi İplikleri En İyi Fiyatlara Bulabileceğiniz Fuar

Uluslararası tekstil sektörünü bir araya getiren İstanbul İplik Fuarı, bu yıl da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcı ve ziyaretçileri aynı noktada buluşturarak küresel iplik ticaretine ve tekstil üretimine yön veren satış ve pazarlama platformu olmaya devam ediyor.
İplik sektörünün en önemli liderlerinin, organik ve teknolojik, iyi kalite ürünlerini sunacağı fuar, sektörü tanımak ve anlamak, iplik sanayisindeki yeni uygulamaları öğrenmek isteyen profesyoneller için birçok avantaj sağlıyor.

İPLİK FUARI REKORDAN REKORA KOŞUYOR

Tüyap’ın ev sahipliğinde düzenlenen 15. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı geçen yılki rekorunu kırarak, yeni bir başarıya imza attı. 23 ülkeden 318 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen fuar, 2.729’u yabancı, 9.769’u yerli olmak üzere toplam 12.498 ziyaretçiyi ağırladı.
Hem katılımcıların, hem ziyaretçilerin hem de sektör temsilcilerinin bir araya geldiği İplik Fuarı süresince sektörün lider markaları yeni müşteriler edindi, güçlü işbirliklerine imza attı.

İPLİK FUARI VE ITM 2018

Aynı Tarihte Aynı Mekanda İki Ayrı Fuar
14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında, tekstil makinelerinin dünyadaki önde gelen üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ITM 2018- Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve aynı tarihte düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, birbirlerini doğrudan ilgilendiren kapsamları ile tekstil sanayini adeta ziyaretçilerin ayağına getiriyor.

PAMUK TARIMINA DAYALI GELİŞMEYE BAŞLAYAN TEKSTİL SEKTÖRÜ

Türkiye’de pamuk tarımına dayalı olarak gelişmeye başlayan tekstil sektörü, yıllar içerisinde ihracat yapan bir sektör haline gelmiştir. Türk iplik ve elyaf üretimi ihracatı son yıllarda endüstriye yapılan yatırımlarla beraber yükselmiştir. Dünyanın en önemli pamuk yetiştiricileri arasında olan Türkiye, İplik üretimi ve işleme alanlarında da söz sahibi ülke konumundadır.

REKOR ZİYARETÇİ

Tüyap’ın ev sahipliğinde gerçekleşen 14. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı ve eşzamanlı düzenlenen Knitting Tech 2017- 26.Uluslararası Örgü, Çorap, Nakış Makineleri ve Yan Sanayileri Fuarları büyük bir başarıyla sona erdi. 18 Ülkeden 215 firma ve firma temsilcisinin katıldığı fuarlar 1.955’i yabancı, 6.800’ü yerli olmak üzere toplam 8.755 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 2. İPLİK FUARI TÜYAP'TA

Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük 2. ticari etkinliği olan 16. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 28 Şubat-2 Mart 2019 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece-İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Türk İplik Sektörü


İplik, gerek kumaş gerekse konfeksiyon sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan yarı mamullerden bir tanesidir. 2017 yılında iplik ihracatımız %10 oranında artarak yaklaşık 1,8 milyar dolar değerinde gerçekleşmiştir. 
 

Ülke Grupları Bazında Tekstil ve Hammaddeleri İhracatı

2016 yılı Nisan ayında, Türkiye tekstil ve hammaddeleri ihracatında öne çıkan ülkeler değerlendirildiğinde, en önemli ihracat pazarının İtalya olduğu görülmektedir.

İplik Sektörünün Geleneksel Buluşma Noktası

​İplik Sektörünün 2016’daki Büyük Buluşmasına Çok Az Kaldı
İplik sektörünün önemli üreticilerinin katılımı ile Tüyap tarafından düzenlenen iplik sektörünün dünyadaki en büyük ticari etkinliği olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı,4-6 Şubat 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

İstanbul İplik Fuarı TÜYAP’ta kapılarını açtı

İplik sektörünün 2016 yılında dünyadaki en büyük buluşması olan 13. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşiyor.

Global İplik Sektörünün 2016 Yılındaki En Büyük Buluşması Gerçekleşti

Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen ve global iplik sektörünün 2016 yılındaki en büyük buluşma noktası olan 13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 10.221 m2 sergileme alanında  18 ülkeden 233 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ve 75 ülkeden 7254 profesyonelin ziyareti ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4-6 Şubat tarihlerinde  büyük bir başarıyla gerçekleşti.