Korona Virüs Bilgilendirmesi

Değerli Katılımcılar ve Ziyaretçiler;
Şubat sonu itibari ile açılacak olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarımızın hazırlık sürecinin son günlerinde ortaya çıkan koronavirüs dolayısıyla, Çin yetkilileri, Sağlık Bakanlığımız ve Dışişleri Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde geldiğimiz noktayı sizlerle paylaşmak isteriz.
Türk resmi makamlarınca alınan karar doğrultusunda, Çin’den Türkiye’ye yapılacak olan direkt uçuşlar Şubat sonuna kadar tekrar revize edilmek suretiyle durdurulmuştur.
Katılımcı olarak fuarımızda stant açacak olan Çinli firmalarımız ve online kayıt sistemimizde kayıtlı bulunan Çin anakarasında ikamet edip ziyaret talebinde bulunan yabancı ziyaretçilerimizbu yıl düzenlenecek fuarımıza bu sebeplerden dolayı katılamayacaklarını beyan etmişlerdir.
Tüyap Fuarcılık olarak; katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir. Bu sebeple koronavirüs salgını hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.
 
Bu konuda ;
  • Dünya Sağlık Örgütü'nü (WHO)  ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarını dikkatle takip ediyor, en güncel bildirilerine ve tüm yönlendirmelerine uyuyoruz.
  • Çin’deki tüm Türk Konsoloslukları ile gerekli bilgi alışverişini sağlıyoruz.
  • Çin’de bulunan ofislerimizle ve temsilcilerimizle iletişimi devamlı sürdürüyoruz.
 
Dünya Sağlık Örgütü'nün hastalıklara maruz kalınmasını veya bu hastalıkların bulaşmasını azaltmak üzere kamuya açıkladığı standart önerileri aşağıda dikkatinize sunuyoruz. Bunlar arasında;

Ellerinizi alkol bazlı bir dezenfektanla temizleyin veya sabun ve suyla sık sık yıkayın;
Öksürürken ve hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu kolunuzla veya mendille kapatın ve mendili derhal çöpe atıp ellerinizi yıkayın;
Ateşi ve öksürüğü olan kişilerle yakın temastan kaçının;
Ateşiniz, öksürüğünüz ve nefes darlığınız varsa derhal tıbbi yardım alın ve sağlık kuruluşları ile seyahat geçmişinizi paylaşın;
Çiğ veya az pişmiş hayvansal ürünlerin tüketilmesinden kaçınılmalıdır. Gıda güvenliği uygulamaları uyarınca; pişmemiş gıdalarla çapraz kontaminasyondan kaçınmak için çiğ et, süt veya hayvan organları dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.
 


Sizin alacağınız bu önlemleri fuar alanlarına kuracağımız hijyen istasyonları ile destekliyor olacağız.
 
Tüyap Fuarcılık olarak konu ile ilgili gelişmeleri periyodik olarak bildiyor olacağız. Daha fazla bilgi ve yerel / ulusal makamlardan gelen güncellemeler için lütfen https://www.who.int/  adresini takip edin.
 
Saygılarımızla,
 
 
 
 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN