İstanbul İplik Fuarı TÜYAP’ta kapılarını açtı

Global İplik Sektörünün En Büyük Buluşması
Tekstil sektöründeki global oyuncuların bir araya geldiği İstanbul İplik Fuarı, bu sene rekor sayıda yabancı ziyaretçiyi ağırlayarak 2016 yılına damgasını vuruyor. Dünyanın en büyük iplik üreticilerinin katılımıyla gerçekleşen Fuar, çok farklı coğrafyalardan tekstil üretimi ve ticareti yapan ziyaretçileri bir araya getiriyor. 4 Şubat Perşembe günü görkemli etkinliklerle açılan Fuar’a olan yoğun ilgi, ikinci gün de artarak devam ediyor.
Ülkemizin ihracat hacmine önemli katkı sağlamayı hedefleyen İstanbul İplik Fuarı, geçmiş yıllara oranla, uluslararası özelliğini daha güçlendirerek, global tekstil sektörünün en önemli fuarlarından biri haline geldi.
Sıradışı Etkinlik Şöleni
Bu yıl yepyeni etkinliklerle ziyaretçilerin karşısına çıkan Fuar, başta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından Örgüden Hikayeler konseptiyle tasarlanan ve çok yoğun ilgi gören Örgü Oda olmak üzere, farklı kurum, kuruluş ve dernekler ile birlikte hazırlanan çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçilere ilgi çekici ve şaşırtıcı deneyimler sunan bol sürprizli bu etkinlik alanları, ticari faaliyetlere renk katacak şekilde hazırlandı. Aynı zamanda iplik ürünleriyle tasarlanan küçük hediyelerin ziyaretçilere sunulduğu İplik Fuarı’nda; Kol Örgü Show, Keçe Atölye Çalışması, Triko Sanat Koleksiyonu, Özel Fotoğraf Alanları, Amigurumi Oyuncakları gibi pek çok yenilikle ziyaretçilerine çekici etkinlikler sunuyor.
Bu sene ‘’dünyanın en büyük iplik fuarı’’ olma özelliği taşıyan Fuar, 6 Şubat Cumartesi saat 19.00’a kadar ziyaret edilebilecek.
 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN