İplik Sektörünün Geleneksel Buluşma Noktası

Ülkemizde gerçekleşen, dünyanın en büyük ve en kapsamlı iplik fuarı bu sene 300’ü aşkın firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla; yeni sezon ipliklerin, yeni renklerin ve modaya yön veren trendlerin sergileneceği ve sektörün ilgiyle takip edeceği ticari bir platform olacak.

Dünyanın En Büyük İplik Fuarına Ev Sahipliği Yapıyoruz
Tüyap tarafından düzenlenen 13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, geçmiş yıllarda ülkemize gurur veren başarısını sürdürerek dünyanın en büyük ve en kapsamlı iplik fuarı olma özelliğini devam ettirmektedir. Uluslararası iplik sektörünü bir araya getiren İstanbul İplik Fuarı, bu yıl da dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcı ve ziyaretçileri aynı noktada buluşturarak küresel iplik ticaretine yön veren satış ve pazarlama platformu olacaktır. Fuar, ülkemiz iplik sanayisinin ihracat imkanlarını artırırken, yeni dağıtım kanallarının oluşumuna da imkan veriyor.
Uluslararası Arenada Etkin Tanıtım
Tüyap Fuarcılık bünyesindeki yurtdışı tanıtım ofisleri tarafından hedef pazarlarda gerçekleştirilen güçlü tanıtım faaliyetleri sayesinde 13. Uluslararası İplik Fuarı, global tekstil sektörünün ajandasında yerini aldı. Özellikle İran, Mısır, Sırbistan, Bulgaristan, Rusya gibi tekstil sektörü açısından önemli potansiyel taşıyan ülkelerde güçlü bir şekilde tanıtımı yapılan İstanbul İplik Fuarı’nın, farklı coğrafyalardaki en etkin buluşmalarda ve sektörel yayınlarda da yıl boyunca tanıtımı yapıldı. Türk iplik sektörünün içinde bulunduğu büyüme trendine paralel olarak ortaya çıkan yeni pazarlara açılma ve gelişme isteğinin yansıması olan Uluslararası İstanbul İplik Fuarı,  sektör için yeni ihracat fırsatları yaratmayı hedefliyor.

2016 İplik Fuarı Yeniliklerle Geliyor
Bu yıl yepyeni etkinliklerle ziyaretçilerin karşısına çıkacak olan İstanbul İplik Fuarı, başta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından Örgüden Hikayeler konseptiyle tasarlanan Örgü Oda olmak üzere, farklı kurum, kuruluş ve dernekler ile birlikte hazırlanan çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapacak. Ziyaretçilere ilgi çekici ve şaşırtıcı deneyimler sunacak olan bu etkinlik alanları, ticari faaliyetlere renk katacak şekilde hazırlandı. Aynı zamanda iplik ürünleriyle tasarlanan küçük hediyelerin ziyaretçilere sunulacağı İplik Fuarı’nda; Kol Örgü Show, Keçe Atölye Çalışması, Dokuma Tablolar Sergisi, Amigurumi Oyuncakları gibi pek çok yenilik karşınızda olacak. 
Sinerjinin Gücü
İplik sektörüne yön veren firmaların en son ürün ve yeniliklerinin sergileneceği 13.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, bu yıl IFEXPO İç Giyim Çorap Fuarı ile eş zamanlı düzenleniyor. Bu büyük buluşmanın kapıları 4 Şubat 2016’da açılırken; Türkiye’nin en prestijli fuarlarını organize eden ve farklı sektörlere ev sahipliği yapan Tüyap, her yıl olduğu gibi bu yıl da markasının gücüyle, sektör profesyonellerini ve ziyaretçilerini 6 Şubat 2016’ya kadar ağırlıyor olacak. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN